Međunarodna saradnja

У четвртак и петак, 25. и 26. априла, Средња стручна школа ће бити домаћин професорима и ученицима из професионалне гимназије за екологију и биотехнологију ,,Проф. Др Асен Златаров'' из Софије.

Средња стручна школа већ три године реализује међународну сарадњу са овом школом из Софије. Сарадња је започета 2010. године када су директор школе, Драгослав Манчић, и четири  професора наше школе радно посетили Гимназију из Софије.

Новембра 2012. године, наши ђаци, 10 ученика трећег и четвртог разреда, посетили су вршњаке из Софије. Поред присуствовања часовима и активном учествовању у извођењу експеримената, ученици су посетили Бојанску цркву „Св. Никола и Пантелејмон“, срењовековну бугарску православну цркву, која је од 1979. године под заштитом УНЕСКОа.